Jak zaprosić gościa do zespołu w Microsoft Teams

Wchodzimy do Microsoft Teams przez specjalny odnośnik zawierający informację o naszym koncie organizacji:

https://teams.microsoft.com/?whr=pspo.edu.pl

Chcielibyśmy na niektórych zajęciach wykorzystać platformę Microsoft Teams. Istnieje nadzieja że połączone możliwości tworzenia zespołów, wideokonferencji, czatów i dysku online pozwoli w jednym miejscu opanować komunikację pomiędzy nauczycielami i uczniami.

Do korzystania z narzędzia potrzebne będzie konto Microsoft które uczniowie muszą założyć samodzielnie (ew. z pomocą rodziców). To konto nie będzie zarządzane przez PSPO i nie będziemy mogli pomóc w przypadku utraty np. hasła.

To konto może być spięte z dowolnym adresem email, jednak zachęcamy by założyć osobny adres email dla dziecka, warto tutaj poświęcić czas na założenie konta i skrzynki kontrolowanej przez rodziców, można to zrobić przy pomocy: Google, Microsoft, czy Apple lub inną.

Jeśli macie już adres i skrzynkę pocztową dla dziecka, to prosimy o kliknięcie na poniższy odnośnik i zalogowanie się przy pomocy konta Microsoft dla adresu email dziecka (pokażcie im jak się logować).

Tworzenie nowego zespołu:

Podajemy nazwę, proponujemy trzymać się schematu: Klasa Xa w przypadku Liceum proszę dodać literkę “L”.

Następnie dodamy członków do zespołu:

Witam,
założyłam już zespoły ale nie wiem jaku uczniowie mają się logować. Wysłałam im kod do wejścia do zespołu ale mają problem z logowaniem. Jak mają to zrobić?

1lajk

Każdy z uczniów musi samodzielnie (ew. z pomocą rodziców) założyć konto Microsoft.

Czy z pozycji administratora nie może Pan zaimportować uczniów na platformę utworzoną dla szkoły? Procedura logowania uczniów nieletnich przewiduje także założenie konta przez rodziców a to już robi się długa droga…

Rozumiem, że szkoła ma do dyspozycji 5 różnych narzędzi, ale generalnie sensownie byłoby wybrać 1 narzędzie. Oczywiście każdy może korzystać z czego chce, ale kazać uczniom tworzyć na zmianę konta Microsoft i Google to szaleństwo. A niektórzy jeszcze używają Zooma i Discorda, nie wspominając o sławnej grupie na FB z informatyki.

Zdefiniowanie obsługi całej szkoły, z utworzeniem kont i grup odpowiadających klasom, aby można było zacząć prowadzić zajęcia w oparciu o Classroom i Hangouts, zajmuje około 3-4 godzin (dzisiaj zmierzone na innej szkole po sąsiedzku).

Dokładnie mam takie samo zdanie na ten temat. Czekam na zdefiniowanie przez administratora środowiska pracy dla całej szkoły. Korzystanie z różnych narzędzi wprowadza zamieszanie i na pewno nie jest dobre dla uczniów, którzy zmuszeni są do przeskakiwania pomiędzy różnymi komunikatorami.

Nie mamy adresów email uczniów. Pracujemy nad ich zebraniem. Będą przygotowane instrukcje dla rodziców jak samodzielnie mogą założyć konta. Chwilowo nie chcemy zakładać uczniom kont w naszej infrastrukturze, ale być może zmienimy zdanie.

@Michal_Kotnowski od 10 lat korzystamy GSuite i ona jest preferowaną platformą. Są prace związane z Google Classroom. Jednak były wnioski o Microsoft Teams więc też zostało skonfigurowane, w tydzień nie da się przećwiczyć wszystkiego i podjąć dobrą decyzję. Niestety opinie wśród rożnych osób są podzielone bo każdy ma swoją ulubioną platformę i chciałby by wszyscy dostosowali się do niego.

Raczej normalka. W dzisiejszych czasach trzeba sobie umieć poradzić z różnymi narzędziami i wybierać te które są najlepiej dopasowane do zadania jakie mamy zrealizować.

Dzieci korzystają z masy aplikacji na telefonach, mają Steama, Origina, Blizzarda, Facebooka, TikToki inne. Poradzą sobie :wink:

Jeden ekosystem, jednego dostawcy mają tylko w zapóźnionych korporacjach. Cieszmy się że nie musimy jeszcze dorzucić do tego zestawu Lotus Notes, SAPa, PeopleSoft i Salesforce :wink:

To jest decyzja strategiczna i to że coś można zrobić teraz w 4 godziny ma niewielki na nią wpływ, ale dziękuję za wskazówkę, bierzemy takie rozwiązanie pod uwagę.